התקשרו עכשיו 04-988-55-18

כאשר אדם רוצה להוציא לאור ספר כלשהו, הוא עובר שלבים רבים מאד. תחילתו של התהליך הוא כמובן הכתיבה של הספר, העריכה שלו והעיסוק בתוכן של הספר. אולם השלב הבא הוא השלב שבו לוקחים את התוכן והופכים אותו לספר פיזי של ממש. הקלדה, עימוד ועריכה, הגהה ושכתוב, עיצוב ותוספות, וכמובן – הדפסה וכריכה.

הדפסה וכריכה

השלבים הסופיים של הוצאת ספר הם ההדפסה והכריכה. אלו הם השלבים אשר הופכים את הספר מתוכניות וירטואליות לספר של ממש, שאותו ניתן לאחוז, פיזית, ביד, וליהנות מקריאתו.

הדפסה – על מנת להדפיס ספר, לא די במדפסת. יש ליצור עימוד נכון של הספר, על מנת העמודים יודפסו בסדר הנכון, כדי שלאחר ההדפסה ניתן יהיה לכרוך את כל דפי הספר יחד, וליצור ספר מסודר, מאורגן ובעל סדר הגיוני. עימוד לא נכון עלול ליצור ספר מבולבל או עם בעיות אחרות. ההדפסה צריכה גם להיעשות בפונט מתאים, עם שוליים מתאימים, על מנת שיהיה ברור, מובן ומתאים לז'אנר הכתיבה.

כריכה – כריכת הספר יכולה להיעשות בכריכה רכה או בכריכה קשה. בכריכה רכה ישנן אפשרויות פשוטות כמו כריכת סיכות, אשר מתאימה בעיקר לחוברות דקות וכדומה. אולם לרוב, כריכה של ספרים נעשית באמצעות תפירה והדבקה, בכריכה קשה. כריכת ספרים כוללת כמובן גם עיצוב ובנייה של הכריכה עצמה, ולעיתים הטבעה על הכריכה, וכדומה.

תפריט נגישות